Svatební kytice je součástí každé nevěsty

Co by to bylo za nevěstu bez krásné svatební kytice, kterou dle tradice musí po obřadu hodit za záda dalším nezadaným slečnám, není tomu tak? Jak by ale taková svatební kytice měla vypadat a jak moc by měla být sladěna do barvy, kterou budou mít nevěstiny svatební šaty? Měla by být kytice ze živých či umělých květin? Zkusme si tajemství svatební kytice rozkrýt.

Kdy nechat kytici navázat?

Dříve bylo vázání svatební kytice v rukách samotného budoucího ženicha, který se měl dle tradice postarat o svatební kytici sám. Dnes tomu ale už rozhodně tak není. Málokterá nevěsta by takto důležitý úkol, jakým je právě svatební kytice nechala na své drahé polovičce. Ten se může spíše postarat o to, kým bude svatební fotograf či kde bude probíhat hostina. V dnešní době plné trendů chce rozhodně každá nevěsta svou kytici sladit se zbytkem výzdoby i se svými šaty a tak je důležité, aby si nechala při vázání kytice poradit od zkušené floristky. Kytice si posléze nevěsta či již samotný ženich vyzvedne nejpozději v den konání samotné svatby. Může o ni rovněž ale požádat i den předem.

Umělá či živá kytice?

Valná většina žen dává přednost klasické kulaté živé svatební kytici. Umělá svatební kytice je velmi kýčovitá a mnohdy působí velmi lacině. Kdežto živá květina dokáže nadchnout a oslovit jistě každého. O tom, co by mělo v také kytici být, je třeba rovněž konzultovat s floristkou, která velmi dobře ví, které květiny k sobě ladí a které nikoliv. Jde také o trvanlivost jednotlivých květin a jejich snášenlivost. Pokud svou vybranou floristku informujete o tom, v jakém stylu bude vaše svatba probíhat, či jí věnujete několik fotografií s tím, jaká je vaše představa, jistě vám uváže vskutku krásnou svatební kytici, která se stane dominantou nevěsty i celého obřadu a každý ji tuto vzácnou kytici bude jen tiše závidět.

Házení kytice

Mezi typické svatební zvyky a tradice patří i házení kytice, kterésymbolizuje předání radosti a štěstí nevěsty jedné z přítomných svobodných slečen. Všechny svobodné slečny se seřadí vedle sebe a úkolemnevěsty je hodit kytici za sebe. Tradicí je, že ta která chytí kytici sevydá první, většinou do roka a do dne.

1 komentářů
1 like
Předchozí: Jak si užít svatební foceníNásledující: Jdeme do svatebního salonu

Podobné příspěvky

Comments

  • Kwiaciarnia

    13. 12. 2019 at 11:42
    Reply

    Zajímavé svatební tipy. Zajímavý blog!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.