Jak vybrat vhodný alkohol na svatbu?

Ač se to nezdá, tak právě teď nastává období plánování svateb. Je to čas, kdy zasnoubené ženy a dívky pilně hledají svatební dodavatele a začínají organizovat svůj vysněný den. Kromě mnoha veselých vzpomínek a příjemných zážitků se toto období pro organizátory spojuje i s povinnostmi. Pro ty, kteří rádi přivítají pomoc jsme připravili několik tipů, které by vám mohly pomoci vybrat alkohol na svatbu či oslavu. Ano, tento článek bude tak trochu o alkoholu. Tedy… hlavně o alkoholu.

Ačkoli má každý člověk své preference, existuje pár tipů, jak se vyhnout faux pass a vyjít každému vstříc. Jelikož se na svatbách setkávají rodiny často i z opačných koutů Česka či světa, měli bychom myslet i na kvalitu, ne jen kvantitu. Často malý rozdíl v ceně může způsobit velký rozdíl v tom, jak se budou hosté cítit druhý den ráno. Ideální je tedy zvolit dobrý poměr ceny a výkonu. Navíc pokud jde o Česko, tak asi každý ví, že na Moravě se pije poněkud jinak, než v Čechách a že třeba na Jižní Moravě by vás s nekvalitním supermarketovým vínem velmi rychle pomluvili.

Svatební přípitek je základ

Mezi české evergreeny svatebního přípitku patří bezesporu Cinzano. Pokud byste však chtěli být originálnější, existuje mnoho dalších možností, které vůbec nemusí být cenově náročné ale které budou rozhodně zajímavější.

Těm, kteří mají rádi bublinky, bychom určitě doporučili prosecco, které hodně stoupá na popularitě. Pro ty nejnáročnější je k dispozici značka Moët & Chandon se svou sérií luxusních sektů. Pokud ale toužíte po vermut, zajímavou obměnou může být Lillet Blanc nebo Noilly Prat Dry.

Víno a pivo na svatbě

Velký den se určitě neobejde bez vína a piva. S pivem však není tolik starostí jako s vínem, protože ženich má často jasnou představu o značce. Pokud na místě kde se hostina či oslava odehrává nemáte výčep, značkou jako Pilsner Urquell jistě potěšíte většinu pivařů. Když však chcete zvolit něco jiného, něco víc unikátního a zajímavého, skvělou volbou jsou například lokální pivovary.

U vína obecně platí 50% bílého, 30% růžového a 20% červeného. Na celovečerní zábavu bychom doporučili spíše sušší vína, ale nabídka je opravdu široká. Zvolená kombinace je hlavně o chutích vás a vašich hostů. Mezi značky s širokou nabídkou patří francouzský JP Chenet, italský Tussock Jumper, ale skvělou volbou jsou i domácí vína – těch je nepřeberné množství.

Jaký alkohol se pije na svatbě?

Tvrdý alkohol je často nejnáročnější otázkou při organizaci každé oslavy. Bohužel, na tuto otázku neexistuje žádná univerzální odpověď. Zpravidla je to o výběru neutrálních a nejoblíbenějších značek. Abychom vám pomohli, připravili jsme pro vás výběr nejprodávanější a nejoblíbenějších lahví podle srovnávače zboží Heureka.

Pokud uvažujete nad rumem, tak nejoblíbenější a nejčastěji kupované láhve jsou: Diplomatico Reserva EXCLUSIVE 12Y, Don Papa, Captain Morgan Gold Spiced, Bumbu Rum a Zacapa Centenario 23Y.

Vodka je alkohol, který je velmi oblíbený mezi širokou veřejností. Nejvíce se u nás prodávají láhve: Russian Standard Original Vodka, Russian Standard Gold Vodka, Finlandia, ABSOLUT Vodka, Stolichnaya VODKA.

Gin je skvělou volbou na horké letní oslavy. Dá se skvěle kombinovat s tonikem, ale osvěžit umí i bez něj. Nejprodávanější u nás jsou: Beefeater GIN, HENDRICK’S GIN, Malfa GIN ROSA, slovenský GIN GIN a Tanqueray GIN.

Koňak už sám o sobě patří mezi dražší láhve. Nejprodávanější jsou tyto značky: Karpatské Brandy Speciál VSOP, Hennessy VS, Frapin VS koňak, Martell VS a RÉMY MARTIN VSOP

Množství lidí v zahraničí a stále více Čechů má v oblibě whisky. V této kategorii vyhrávají značky: Jack Daniel ‚s, Jameson, Proper No. Twelve Irish Whiskey, Highland Queen a Tullamore Dew ORIGINAL. Pokud byste chtěli i menší obměny chutí, většina velkých značek nabízí i různé verze, které jsou ochucené, což jim dává unikátní chuť.

Nealko nesmí chybět!

Výběr nealka je často klíčový. Mělo by ladit k nápojům, které jste vybrali a zároveň by mělo uhasit žízeň ale i uspokojit svou chutí – je totiž třeba brát ohled i na budoucí maminky, řidiče či děti. V horkých letních dnech je skvělou a také cenově nejdostupnější volbou džbán s vodou a čerstvou mátou a citrusy. Ten je chuťově neutrální a dokonale uhasí žízeň.
Na stolech by také neměl chybět džus, cola a další velmi oblíbené nealkoholické nápoje.

Pro ty, kteří chtějí své hosty překvapit a očekávají více lidí, kteří nepijí alkohol, existují různé zajímavé možnosti. Stejně detailně jako se vybírá alkohol na svatbu můžete vybírat i nealko. Překvapit hosty můžete nealkoholickým vínem a sektem, nealkoholickými destiláty nebo unikátní limonádou jako je Fentimans, Fever-tree, Franklin & sons a Hartridges. Někteří lidé sahají i po menší zásobě energetických nápojů.

Kolik alkoholu budu potřebovat?

Při volbě množství platí pravidlo raději více než méně. Nikdo totiž nechce během svatby zůstat na suchu. Vy sami víte, jaké hosty jste pozvali. Při celovečerní zábavě plné tance, jídla a pití však existuje i odhad, kterým se můžete řídit.
Pokud chcete mít opravdu rezervu, počítejte na jednu osobu: 0,5 litru tvrdého alkoholu, 1 litr vína, 2 litry piva a 2 litry nealka. Přestože vám vznikne rezerva, můžete pak zbylé láhve po svatbě snadno prodat. Některé obchody dokonce jsou schopny alkohol vzít zpátky a vrátit vám peníze.

Tyto základní otázky si musíte zodpovědět ať už děláte svatbu, narozeninovou oslavu nebo párty s přáteli při jakékoliv příležitosti. Přípitek, víno a pivo, něco tvrdší a samozřejmě nealko jsou součástí každé dobré oslavy. Když však chcete své hosty překvapit něčím speciálním, můžete si objednat degustační set.

0 komentářů
3 likes
Předchozí: Jak zabavit hosty na svatbě: 9 tipů na aktivity, díky kterým se nudit nebudouNásledující: Originální svatební oznámení

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.