Jak zabavit hosty na svatbě: 9 tipů na aktivity, díky kterým se nudit nebudou

Čeká vás váš vysněný den D a chcete, aby bylo vše dokonalé? Svatební šaty máte vybrané, catering zamluvený. Kromě spousty dalších věcí byste v rámci příprav neměli zapomenout ani na zábavu pro vaše svatební hosty. V průběhu dne a večera se totiž mohou objevit určitá hluchá místa (jako například focení vás, novomanželů), a vaším úkolem je, aby se hosté v takové chvíli nenudili. Načerpejte inspiraci na aktivity, které pobaví a vy z nich navíc získáte i skvělou památku.

Sestavte si podrobný harmonogram

Každá dobře zorganizovaná svatba se neobejde bez podrobného harmonogramu. Sedněte si společně s partnerem a zkuste si sepsat, jak bude den probíhat a kolik času vám jednotlivé aktivity zaberou. Vždy raději počítejte s určitou časovou rezervou. Vyplatí se však mít přehled v tom, na kdy je plánovaný obřad, kdy se začne podávat oběd či raut, kdy se bude krájet svatební dort, nebo kdy se hosté mohou těšit na váš první novomanželský tanec.

Kdo může zábavu organizovat?

Pokud je řeč o samotných aktivitách, typicky v podobě her, domluvte se s někým, kdo bude jejich průběh organizovat. Jen málokteří novomanželé totiž mají myšlenky ještě na to, aby zábavu organizovali a rádi proto tento úkol předají někomu jinému.

Typicky se může jednat o vaše přátele (jednotlivce, nebo třeba dvojici), zábavu rovněž mnohdy zprostředkovávají oba svědkové. Pokud se na své blízké s tímto požadavkem obracet nechcete, můžete k tomu ještě využít služeb moderátora, případně vaši koordinátorku svatby (pokud ji máte).

Vytvořte svatební strom hostů

Při této aktivitě se vaši hosté kreativně vyřádí. Pomůcky je však potřeba připravit předem. Vzhledem k počtu hostů na vaší svatbě zvolte patřičnou velikost plátna, na které namalujte kmen stromu a větve. Jednotlivé větve můžete poté ještě popsat příjmením dané rodiny, případně vytvořit speciální větev nesoucí označení přátelé.

Ve svatební den se připravte temperové barvy nebo inkoust a vyzvěte hosty, aby si vybrali svůj odstín, prst namočili do barvy a na plátno jej otiskli. Svatební strom si poté můžete vystavit u vás doma.

Pozvěte kouzelníka

Kouzelník baví lidi na různých společenských akcích již mnoho let a pozvat si jej můžete i na vaši svatbu. Zvolit přitom můžete buď hromadné představení v předem ujednaný čas, nebo může kouzelník přirozeně splynout s davem a bavit lidi u jednotlivých stolů.

Využijte karikaturistu

Karikaturista dokáže pro vás i vaše hosty vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku. Kdo chce, může jeho služeb využít a kdo nechce, zabaví se jinak. Na mnohých svatbách se přitom těší oblibě nejen u dospělých, ale i dětí.

Fotokoutek se těší velké oblibě

Fotokoutek je taková klasika, která by na vaší svatbě rozhodně chybět neměla. Lidé se rádi fotí se svými blízkými a přece jen i vy chcete mít na svůj den skvělou vzpomínku. Využít můžete služeb profesionálního fotografka či fotografky, bez problémů si však vystačíte i sami. V takovém případě stačí, když koupíte nebo vyrobíte nejrůznější rekvizity a u fotokoutku položíte polaroid, který vytvořené snímky rovnou vytiskne. A s tím se pojí další možná aktivita pro vaše hosty…

Nechte hosty tvořit knihu

Jakmile se vaši svatební hosté vyfotí, mohou snímky nalepit do velké fotoknihy a vytvořit vám tak perfektní památku. Do knihy rovněž mohou vepsat blahopřání či nějaký vzkaz, děti zde případně mohou namalovat nějaký obrázek. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Rozbalování svatebních darů

Svatba se neobejde bez množství svatebních darů, které přátelé a příbuzní novomanželům pořizují. Rozbalit je můžete buď později, nebo ve svatební den a rovnou tak svým blízkým poděkovat. Při rozbalování si totiž můžete užít spoustu zábavy. I když novomanželé většinou dostanou klasické dárky do své domácnosti, luxusní hodinky,parfémy a další drobnosti, mohou se zde objevit i nějaké kuriozity, u kterých se nasmějete.

Svatební tombola

Svatební tombola je jednou z možností, jak od svatebčanů dostat nějakou tu korunu k dobru. Spočívá v tom, že vymyslíte několik cen a připravíte si několikanásobný počet lístků s číslem do tomboly. Ty si poté budou moct hosté koupit a na základě losování se zjistí, kdo a co přesně vyhrál. A nemusí se jednat o velké dary. Hosté ocení i láhev něčeho dobrého, nebo vyloženě vtipné dárky (například strouhanka, která je v tombole pojmenována jako puzzle pro náročné).

Vzkazy pro novomanžele

Tato zábava spočívá v tom, že si novomanželé připraví nějaké nádoby. Může se jednat o dřevěnou krabičku, nebo třeba velkou skleněnou láhev. Dále papírové lístečky a propisky. Hosté jim poté mohou napsat vzkazy, které si manželé přečtou při nějakém výročí své svatby (například po roce, po pěti či deseti letech).

Svatební hry

Svatební hry někdy sklízí úspěch, někdy jsou z nich naopak hosté rozpačití a vadí jim, že je ostatní nutí do aktivit, do kterých se jim dvakrát nechce. Jedna z nich spočívá například v tom, že nevěsta s ženichem musí poznat svůj protějšek poslepu pouhým hmatem.

Ženich se společně s pár dobrovolníky seřadí a nevěsta svého vyvoleného poznává podle pozadí. Naopak ženich má za úkol svoji ženu mezi ostatními poznat podle kotníku. Problémy mohou nastat v případě, kdy se jim to nedaří – a trapná situace je najednou na světě.

Alternativ k této hře je přitom spousta. Svého vyvoleného můžete poznávat třeba také na základě tance s osobami druhého pohlaví.

0 komentářů
7 likes
Předchozí: Jdeme do svatebního salonuNásledující: Jak vybrat vhodný alkohol na svatbu?

Podobné příspěvky

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.