Jak si užít svatební focení

Svatba je dnem D každé ženy. I té, která si v dětství moc nehrála s panenkami a nenosila potají šaty od maminky jako princezna. Být nevěstou se nepoštěstí každé. A tedy, když už jste ta jedna z mála, dáte si určitě záležet, aby vše bylo dokonalé.

Vybíráte svatební šaty, kvůli kterým obejdete dvakrát každý svatební salon ve vašem blízkém okolí, účes, který vám kamarádky odkývaly a pozvánky, jejichž třpyt se nese vaším bytem ještě půl roku po akci. Skládáte menu, u kterého se s partnerem pomalu rozejdete. Nedokážete se shodnout na tom, zda bude lepší klasický vývar s nudlemi anebo jít do rizika a objednat houbový krém. Svatební obřad bude na místě, které milujete od dětství a hostina zase tam, kde rádi trávíte čas s přáteli. Zkrátka a dobře, vše je promyšleno do puntíku.

Svůj den si náležitě užijete od brzkého rána až do samého konce. Jenže vše uplyne rychlostí blesku. A ty měsíce příprav jsou najednou pryč. Svléknete šaty, oblek zanesete do čistírny a život se vrátí do zajetých kolejí. Jediné co vám zůstane, jsou vzpomínky a pár rozmazaných fotek posbíraných od příbuzných. A to je neskutečná škoda. Vždyť to vaše snažení, plánování a samotný den si zaslouží pořádnou dokumentaci. Také ten dokonalý svatební účes a profesionální líčení spolu s honosnou róbou se musí zvěčnit. Na to rozhodně využijte služeb profesionála. Svatební fotograf má náležitou praxi. Ví, co má fotit a jak a co udělat, aby fotografie byly oslnivé.

Nepodceňte přípravu na focení

Takové svatební focení však vyžaduje určitou přípravu. Již podle toho poznáte, zda jste vybrali dobře. Tady platí, že je lepší vybírat na doporučení známých než slepě vybrat z online nabídky.

Nejdůležitější je klid. Tento okamžik bývá z celého dne ten nejhezčí. Jste sami, po obřadu, bez zbytečných diváků. Máte čas sami na sebe. Berte to jako vítaný program svatby a ne jako nutnost. Každá křeč bude vidět. Hoďte se tedy do klidu, vždyť o nic nejde. Tokat s partnerem umíte, jen teď u toho bude cvakat fotoaparát.

V prvé řadě je nesmírně důležité najít takového fotografa, se kterým se budete ztotožňovat a cítit sama sebou. Musíte být nadšená z jeho práce. Je dobré se s ním sejít již před svatbou, abyste si ujasnili, co chcete a navázali kontakt. Před cizím se neuvolníte.

Co se týká místa, neomezujte se a nelimitujte. Hoďte za hlavu, že na dané místo pojedete hodinu, dobré focení se stihne za krátkou dobu, tak nemějte obavy o hosty, nebo že kvůli němu budete šplhat do kopců a přebrodíte potok. Pokud to bude stát za to, hurá do toho. Místo je dobré určit ještě před výběrem šatů, protože musíte zvolit takové, které se k místu budou tematicky hodit a nebudou vám překážet. Budete se fotit v lese? Zapomeňte na korzet. Budete po kolena ve vodě? Volte volný styl, který snadno poberete do rukou. Nepsaným pravidlem je, že místo by se mělo zamlouvat nevěstě i ženichovi.

Méně je více

Spousta nevěst řeší, jak se na fotku nalíčit. Takový zbytečný stres. Líčení není tolik podstatné, jako dobrý účes. Hezky upravené vlasy podtrhují krásu. Navíc ty jdou na fotce hlavně vidět. Fotografie s polibky zakrývají celou tvář a líčení není vidět. Pokud už na něm trváte, zvýrazněte vždy jen jednu část. Libujete si v kouřových očích? Pak zapomeňte na příliš výraznou rtěnku. Dobrá kosmetička si jistě poradí.

A poslední věcí co byste měli mít na paměti, je čas pořízení fotek. Bývá zvykem odcházet téměř ihned po obřadu či obědě. V našich končinách to zpravidla bývá někdy kolem dvou tří hodin. To je v letních měsících slunce ještě dosti vysoko a je tedy příliš ostré. Fotky jsou přesvícené, je zde mnoho ostrých stínů a celý proces není nijak příjemný, když se potíte na každém kroku každých pět minut. Zkuste čas akce posunout do podvečerních hodin, kdy je sluneční svit jemnější. Vše půjde snáze a lehce. Za chvilku bude hotovo a výsledné fotografie budou nádherné.

0 komentářů
0 likes
Předchozí: Nevěsta, za kterou se otočí nejen ženichNásledující: Svatební kytice je součástí každé nevěsty

Podobné příspěvky

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.