Nevěsta, za kterou se otočí nejen ženich

Nejedna žena potají sní o svém svatebním dni a představuje si ho i do těch nejmenších podrobností. Přeje si, aby byl naprosto dokonalý a výjimečný. Určitě to napadlo i vás. Jak toho ale docílit a stát se nevěstou, která nemá konkurenci?

Pokud toužíte po svatbě ve velkém stylu, je třeba veškeré detaily řešit s velkým předstihem. Minimálně rok dopředu si musíte ujasnit datum svatby, místo konání, ubytování pro svatební hosty a catering. S předstihem je nutno vybrat i svatební šaty, svatební oznámení a mnoho dalších detailů. Jestli si netroufáte na to, řešit vše sama, najměte si svatební agenturu, která vše podstatné vyřídí za vás.

Jde to ale i jinak. Jestli chcete spíše malou rodinnou svatbu, obřad na radnici nebo matričním úřadě, můžete mnoho zvyklostí vynechat. Vzít se můžete například i v zahraničí. Pokud ale chcete, aby uzavření manželství platilo i u nás, čeká vás vcelku slušná dávka úředničiny…

Perfektní svatební šaty

V posledních letech se velké oblibě těší svatební šaty s různými druhy ozdobných aplikací a výšivek. Týká se to, jak šatů vypůjčených, tak i ušitých na míru. A když už jsme o toho – která alternativa je vlastně lepší?

V mnoha případech se cena za zapůjčení a ušití příliš neliší. Obecně by se dalo říct, že u jednodušších šatů je výhodnější, když si je necháte ušít, ale pokud toužíte po nadýchaných svatebních šatech se složitým vzorem, za jaké by se nestyděla ani samotná královna, bude lepší (a hlavně levnější) si je půjčit. V případě půjčovny však s rezervací šatů příliš neváhejte – koncem února bývají nejlepší modely už rozebrané.

Nejdůležitější je, aby vám šaty dobře seděly a lichotily vaší postavě. Potom už vůbec nebude záležet na tom, jestli mají jednoduchý nebo komplikovaný střih, protože budete vypadat jako princezna.

Svatební kytice

Svatební kytice se obvykle tvoří nevěstě přímo na míru. Musí perfektně korespondovat s barvami svatebního dne, šatů a doplňků. Často bývá kulatá, ale lze vytvořit i komplikovanější a netradičnější tvary podle vkusu a specifického přání. A můžete si ji po svatebním dni usušit a nechat na památku.

Svatební líčení

Pokud se pořádně nevyspíte a nedopřejete si potřebný odpočinek, nezachrání vás ani silná vrstva make-upu. Kromě toho, svatební líčení by mělo být spíše nenápadné a něžné s lehkými očními stíny a jemnou rtěnkou. Zvýrazněte především své oči a slaďte oční stíny se svatební kyticí a dalšími doplňky. Také účes a ozdoby ve vlasech se musí hodit k vašemu tvaru obličeje, vašim šatům a šperkům. Tytam jsou časy, kdy vizážistky se slovy „pan fotograf bude rád“ nanášely na nevěstiny tváře tuny make-upu a řasy se prohýbaly pod vrstvami řasenky. Dnes již naštěstí víme, že v jednoduchosti je krása a že střídmý make-up je mnohdy vhodnější volbou, než výrazné líčení.

Svůdný dámský parfém

Bez svůdného dámského parfému se žádná nevěsta neobjede, a navíc příjemně doplní celkové kouzlo. Ale jak najít krále mezi parfémy? Hlavně ho slaďte se stylem svatby! Vdáváte se v létě? Aplikujte trochu letního parfému na zápěstí, do loketní jamky a do výstřihu a buďte prostě svá. Je to váš den. Vykročte mu vstříc s úsměvem a hlavou hrdě zdviženou. A výsledek? Budete naprosto neodolatelná. Není divu, že se za vámi otočí nejen váš ženich…

0 komentářů
0 likes
Následující: Jak si užít svatební focení

Podobné příspěvky

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.